Poprzedni temat «» Następny temat
Pozycjonowanie - co robie zle?
Autor Wiadomość
pulstar 

Wysłany: 2008-10-15, 14:43   Pozycjonowanie - co robie zle?

Witam,

Od niedawna zaczalem "pozycjonowac" swoja strone (www.pulstar.pl <-- jesli nie musicie, nie wchodzcie, nie jestem tu, zeby sie reklamowac). Oczywiscie jak na poczatkujacego przystalo, w glowie roi sie od pytan.
Wczoraj skorzystalem z narzedzia (http://www.google-pageran...tne-google.html) do wyszukiwania linkow zewnetrznych prowadzacych do mojej strony. Ku mojemu zdziwieniu bylo zaledwie 10 (pomimo, ze od jakiegos czasu regularnie dodaje strone do katalogow), ale to nie koniec. Dzisiaj, zamiast rosnac, liczba ta spadla do 8 (cofam sie w rozwoju?).
Moze cos nie tak robie dodajac ta strone do katalogow? na okolo 200 dodanych zatwierdzilo moj wpis niewiele ponad 30. Ciezko mi okreslic czy to dobrze, czy zle, bo poraz pierwszy zajmuje sie czyms takim.
EDIT: dodam jeszcze, ze boty google odwiedzaja moja strone dosc czesto, przewaznie widze jak przegladaja 3-6 URL (kazdy ma inne IP).

Zauwazylem jeszcze jedna ciekawa rzecz. Na tej samej stronie jest drugie narzedzie do badania proporcji slow kluczowych. Jesli mozecie, to wejdzcie tutaj: http://www.google-pageran...h-keywords.html i wpiszcie www.pulstar.pl, a potem np. www.onet.pl czy jakakolwiek inna strone i zobaczcie jakie beda roznice w slowach kluczowych. U mnie jakby cos blokowalo, ze nie znajduje pozostalych, nie mam pojecia co :|

Jest jeszcze jedna sprawa, dokladniej katalog dmoz.org - kolega dodal juz strone do tego katalogu, a ja nic o tym nie wiedzac dodalem ja rowniez. Co prawda do innej kategorii ale jednak. Zastanawia mnie jak ta sprawa sie skonczy.. Myslicie, ze usuna i jeden i drugi wpis? Czy moze tylko jeden (ten drugi?). A jesli usuna to czy bede mogl sprobowac ponownie? Podobno to najwazniejszy katalog i obecnosc w nim jest praktycznie obowiazkiem.

Narazie to chyba tyle, co mnie trapi :) Z gory dziekuje za wszelkie sugestie :)

Pozdrawiam!
Postaw piwo autorowi tego posta

administrator
Administrator

Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: 2008-10-15, 18:08   

Witam,
najważniejszy błąd popełniany przez większość programistów, to zły tytuł strony. Jeśli chcesz aby Twoja strona była przyjazna wyszukiwarce google musisz dokonać następujących zmian na stronie:

1. Tytuł strony
Nigdy nie może na każdej stronie być identyczny tytuł.
U Ciebie jest: PulStar Sklep internetowy
Na głównej stronie może tak zostać, ale na innych musi się zmieniać.
Powinien być, np. jak klikniesz w zakładkę Dodatki, następujący:
Dodatki | Pulstar.pl
Jeśli klikniesz w podkategorię Akcesoria komputerowe, następujący:
Akcesoria komputerowe | Pulstar.pl
Jeśli klikniesz na konkretny produkt, następujący:
RAMKA do montażu urządzenia 3,5" w slocie 5,25" - CZARNA pakowane po 2 sztuki | Pulstar.pl

2. Drugi wielki błąd, który jeśli chcesz aby portal rozwijał sie to description:

W tej chwili masz wszędzie ten sam.
Jak powinien wyglądać tytuł?
Najlepiej generuj go z opisu który jest zamieszczony w produkcie (pierwsze 200 znaków).
Zrób tak, aby tekst opisu ucinało na 199 znaku.
Główną stronę, ustal własny description, tak samo i w kategoriach.

3. Słowa kluczowe:
Zrób według schematu: Na początku podaj nazwę produktu pooddzielaną przecinkami, pomijając znaki w, &, na itd. Po tym daj cały tytuł, po tym kilka słów kluczowych dla całego serwisu, np.
Masz u siebie produkt zatytułowany: PODKŁADKA POD MYSZ Z NADRUKIEM
słowa kluczowe będą wyglądały: podkładka, mysz, nadrukiem, podkładka pod mysz z nadrukiem, słowo1, słowo2, słowo3

4. Ponadto, na każdej stronie musi być tytuł produktu poprzedzony znacznikiem h1, w tym wypadku PODKŁADKA POD MYSZ Z NADRUKIEM.
Ale to nie wszystko, jeśli na stronie wykorzystasz tylko znacznik h1, google może uznać za manipulowanie. Musisz jeszcze w jednym miejscu zaznaczyć jakieś słowo znacznikiem h2, h3, h4 lub h5.
Jak to zrobisz, to będziesz miał już z górki.
I ogranicz katalogowanie, nie więcej niż do 5 katalogów dziennie
Pozdrawiam
Krzysztof

domainer 

Wysłany: 2008-10-15, 19:58   

Wszystko dokładnie tak, jak pisał administrator. Nie patrz na linki wewnętrzne, a adder dużo Ci nie pomoże. Jeśli jest to młoda strona, to tylko dzięki niemu przyzwyczaisz google do linków. Ale aby zwiększyć ruch na stronie, musisz postarać sie o wartościowe linki.

pulstar 

Wysłany: 2008-10-15, 20:14   

No wlasnie juz kombinuje nad tymi zmianami ale nie jest to takie latwe :) Poki co ustawiam, zeby na stronie glownej pozostalo tak jak uzupelnilem, a dalej zmienialo sie w zaleznosci od zawartosci podstrony, ale jakos nie dziala :|

A co w takim razie myslicie o tym narzedziu, o ktorym pisalem? http://www.google-pageran...h-keywords.html <-- tutaj jak sie wpisze www.pulstar.pl to nie znajdzie wlasciwych slow kluczowych tylko jakies smieci... Na innych stronach jest ok :/

pozdrawiam

domainer 

Wysłany: 2008-10-15, 20:43   

Moje zdanie, odpuść sobie takie narzędzia. najważniejsze zoptymalizować dobrze stronę, aby była przyjazna wyszukiwarkom. Rub tak jak napisał administrator. Będzie trochę z tym pracy, ale warto.

pulstar 

Wysłany: 2008-10-15, 21:18   

Mi nie zalezy na tym narzedziu, nie znam sie specjalnie na pozycjonowaniu, ale kiedy widze, ze takie zwykle narzedzie nie dziala prawidlowo to czy bot wyszukiwarki sobie z moja strona poradzi? Mam wrazenie, ze po prostu cos blokuje i nie chcialbym, zeby to byla przeszkoda w indeksowaniu strony :/

SEOwiec 

Wysłany: 2011-11-10, 10:27   

Ja tam też nie lubiałem pozycjonować ręcznie.. teraz jadę ciągle na Adder`ze nie wyobrażam sobie pozycjonowania bez niego :)

NickSEO 

Wysłany: 2011-11-23, 12:43   

Też polecam skorzystać z programu Adder. Robi wiele rzeczy za nas. Np katalogowanie. Bardzo przydatne narzędzie.

alterneo 

Wysłany: 2011-12-27, 21:03   

Kurcze, kolejne zacne forum, na którym miałem zamiar pisać, a tu wszędzie znów panoszy się adder. Nie szkoda wam takiego ładnego adresu? Odkupię :)

lajlo 

Wysłany: 2012-03-16, 18:53   

Nic się nie panoszy. Ludzie mówią o swoich doświadczeniach , Adder się sprawdza więc nic w tym dziwnego , że piszą o nim pozytywne opinie,tyle.

benek 

Wysłany: 2012-09-11, 19:14   

Nie wiem jak długo jeszcze wytrzymam ale osobiście pozycjonowanie wykonuję ręcznie. Czasami synonimizuję teksty

mezon 

Wysłany: 2014-07-08, 16:35   

Czytam te wszystkie wątku sprzed kilku lat i myślę sobie, jak kiedyś było łatwo wybić stronę na czołowe pozycje. Wystarczyło zdobyć parę linków oraz posiadać dobrze zotpyamalizowaną witrynę i sukces murowany. Obecnie trzeba się trochę nagimnastykować poświęcić więcej czasu. Pozycjonowanie się wyspecjalizowało - to dobre i nie dobre zjawisko. Niedobre bo krąg ludzi którzy zajmują się tym amatorsko się zmniejsza a dobre ponieważ powstają takie firmy jak Panet które gwarantują jakość i biorą odpowiedzialność za ewentualne niepowodzenia.

Odpowiedz do tematu