Dom maklerski ING Ciechanów

Artykuł Miesiąca Mazowieckie

Że wszystek z nas choć raz miał do budowania z Netflixem. Jest toż bowiem sama z najciekawszych firm, która przekazuje nam wstęp do obrazów i seriali właśnie w ramach miesięcznego abonamentu. Oprócz tego Netflix, poza platformą strumieniująca najlepsze produkcje filmowe i telewizyjne, decydujący się i produkcją własnych obrazów i seriali. Łatwo więc wywnioskować, że teraz usługi Netflixa dostępne są na całkowitym świecie.


Dom maklerski ING Łochów

W kwietniu poprzedniego roku, spółka była aż 182 miliony aktywnych subskrybentów na całkowitym świecie, tym samym kapitalizacja jej uczyła ponad 186 milionów dolarów.

Jak cechuje się historia Netflixa?

Otóż wielu z nas, platforma Netflix wiąże się ze nowością i innowacyjnością na wygląd młodego start-upu. Nie mniej jednak, firma ta stoi na zbycie już z ponad 22 lat, ale na samym wstępie była wówczas tylko niewielka wysyłkowa wypożyczalnia płyt. Właśnie z indywidualnego początku spółka odznaczała się dość nowym modelem biznesowym, który wsparty istniała na technologiach nowych lub płytach DVD zamiast- znanych dobrze- kaset VHS. W 2010 roku jednak nastąpił szybki rozwój renomy a rozbudowanie jej energii o różne usługi strumieniowania obrazów i seriali online. W 2013 roku- czyli jedynie 3 lata później firma zaczęła mieć własne produkcje filmowe.
Dom maklerski ING Łochów

Z tego momentu Netflixa zanotował najdynamiczniejszy wzrost w bliskiej historii. W 2016 roku wypuściła ona aż 126 autorskich produkcji, lub więcej niż wszystka inna sieć na świecie. W 2019 roku Netflix był pracodawcą dla ponad 7000 pracowników. Nic więc dziwnego, że imprezy tej firmy są wyjątkowo atrakcyjne dla inwestorów.

zobacz również Czy warto inwestować w Netflix?

Zyski, a plus i straty

Netflix był i stanowi spółką, która gromadzi się często na pozytywnych jakościowo serialach a instytucjach. Nie mniej jednak tego rodzaju strategia dała firmie ogromne zadłużenie, które dwa lata temu miało aż 12 miliardów dolarów. Inwestorów skutecznie może odstraszać także nieustannie rosnąca konkurencja na aktualnym zbycie. Bowiem o wkłady w sektora VOD walczą i tacy giganci jak Amazon, Hulu, Disney czy tenże Apple.
Dom maklerski ING Łochów

Jak zarobić na taniejącej ropie?
Reklama

To właśnie Amazon robi się stanowić najdumniejszym wrogiem i ryzykiem dla Netflixa. W współczesnym roku był on aż 97 milionów płacących subskrybentów, i sama Amazon także jak Netflix również rozwija swoje autorskie produkcje, które sprawiają się uznaniem oglądających. Na dodatkowym miejscu umieszcza się Hulu, który zanotował aż 78 milionów płacących subskrybentów. Pnie się on a zawsze wzwyż, by zawładnąć światowym rynkiem VOD. Kolejno czwarte miejsce zajmuje Disney, który natomiast nie wydaje si być wyjątkowym zagrożeniem dla Netflixa.
Dom maklerski ING Łochów

Nie mniej jednak, nie można zapominać o tym, że na zbycie VOD jest także całkiem duże grono mniejszych nazw a budów, jakie są na starcie bardzo długiej podróży do tego, by stać się prawdziwymi potentatami. Chociaż nie są one wstanie w żadnym wypadku zagrozić Netflixowi.

Starty w sektora

Netflix również w Europie kiedy również poza nią jest bezapelacyjnym liderem, w nawiązaniu do wszelkiego rynku VOD. Według znany z USA, możemy wywnioskować, że w 2019 roku był on aż 158 milionów subskrybentów, co oznacza ponad 77% startu w sektora, który całościowo liczy sobie aż 208 milionów użytkowników. Dla porównania, możemy stwierdzić, że najważniejszy konkurent Netflixa- Amazon zanotował jedynie 46 % udziałów na zbycie VOD. Huku- trzeci konkurent Netflixa był tylko 36 % udziałów. Posiłkując się znanymi z Europy, możemy powiedzieć, że jeszcze rynek VOD badany jest poprzez Netflixa, jaki w Europie ma 52% udziałów. Amazon zaś odnotował jedynie 21 % startów w lokalnym rynku VOD.

Jak ważna zakupić akcje Netflixa?

By kupić akcje Netflixa, inwestorzy mogą zdecydować się na samą z niewielu możliwości. Po pierwsze, najłatwiejszym zabiegiem jest całkiem się na zakup akcji firmy na amerykańskiej giełdzie za pośrednictwem naszego domu maklerskiego. Inną z perspektywie jest z serii zainwestowanie poprzez kontrakty CFD, czyli zawarcie porozumienia pomiędzy przedsiębiorcą a maklerem. Jednak kontrakty CFD pozwalają nam też bezpośrednią, zaś tymże samym wyłączną ekspozycję na akcje Netflixa, a oraz możliwość inwestowania z dźwignią, co stanowi charakterystyczne dla wielu inwestorów. Trzecią ofertą jest kup akcji Netflixa za pomocą ETF-ów. Najlepiej zająć się:

ETF technologicznym, jaki w bliskim składzie zawiera akcje prawdziwych światowych gigantów jak np. Facebook, Amazon, Netflix, Apple i Google. Więcej w ETF technologicznym często znajdziemy i akcje innych spółek jak np. Tesla czy NVIDIA.
ETF rozrywkowy, który zajmuje w sobie spółki medialne i przyjemne. Warto dodać, że wtedy naturalnie w niniejszym ETFie największy udział są tak akcje Netflixa, a prócz tegoż potrafimy wyszukać w nim prace takich marek jak Disney, Discovery czy Fox Corp.
Dom maklerski ING Łochów

EFT można uzyskać przy pomocy brokerów forexowych i domów maklerskich.

Nie stanowi jednoznacznej odpowiedzi na sprawdzanie czy inwestowanie w Netflixa jest korzystne bądź też nie. Należy wziąć pod uwagę efekty i zadłużenie spółki, ale jednocześnie to, że jest ona światowym potentatem oraz jej stabilnej pozycji na zbycie VOD mało kto zagraża.

Dom maklerski ING Łochów

zobacz również Czy Warto Inwestować W Netflix?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments